Saturday, December 10, 2011

How things look on the outside of us depends on how things are on the inside of us.

What I learned from today?
Don't go to London at Christmas time. If you do, don't wear heels...even though it wasn't that bad, because they are freakin comfortable.  That's about it. Otherwise, it was AWESOME.. And we didn't even get lost!! And I got some really good photos. Also discovered once again, that British bus drivers are so much better than Estonian bus drivers.
Now its time to smile, because I once again wrote in English :D

oh, and there definitely is a lack of good christmas songs, i guess people have the same songs on replay. And most of them are like what..20 years old? Isnt it time for something new already.. jingle bells is stuck in my head all year long anyway( and you wouldnt believe how many people are annoyed because of me singing it)
Lõpuks ometi jõudsin tuppa. Jalad on niiiiiii väsinud, aga samas oli megamõnus päev Londonis. Samas ma teist korda nüüd jõulude paiku küll sinna ei läheks.. kõik on pakusult(jah, isegi rohkem kui tavaliselt) inimesi täis, kuid jõulukaunistused on ilusad :))) Samuti ülepika aja nii ära väsida, et ma kurjaks muutun. 9 tundi ringi liikuda pole just kerge. Samas FUN, järgmine veerand siis jälle. Ning juba nädala pärast magan oma pehmes voodis Eestis ning siis mõne päeva pärast ongi Singapuri minek!!!
Laupäeval lennukis (kui ma taaskord mõne ülikihvti soomlasega rääkida ei hakka) valmistan mõne hea postituse teile ette :)))


vaadake, ma sain päris sho-shoshoega pilti!!!!!!!!!!!No comments: